KONST / Litografier / Färglitografi 9937719
*
nr 993 7719
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Operabaren, 173/375, bladets mått: 43x59
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 18:03:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 20:45:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad operabaren peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 993 7719
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Operabaren, 173/375, bladets mått: 43x59
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 20:45:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad operabaren peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54